Görsel Sanat Eğitimi (8)

Görsel Sanat Eğitimi

OKUL ÖNCESİ SANAT EĞİTİMİ

OKUL ÖNCESİ GÖRSEL SANATLAR EĞİTİMİ

Görsel sanatlar eğitiminde amacımız çocuklarımızı sanatçı yetiştirmek değil estetik bilincini oluşturmak ve estetik bakış açısına yöneltmektir.

Çocuklarımızın görsel sanatlar dersinde sanatçıları tanıyarak genel kültür alt yapısını küçük yaşlarda oluşturmak, duygu ve düşüncelerini boya ve kâğıtlara özgürce ifade etmelerini sağlamak nihai hedefimizdir.

Görsel Sanatlar dersi çocuklarımızın bir şekilde duygularını ifade edip rahatlaması deşarj olması toplumla iç içe, paylaşabilen, kolay kavrayabilen, kendine güvenen bireyler olması için önemlidir.

Sığ düşüncelerin dışına çıkarak, daha aydın ve geniş düşünebilen bir birey olma yolunda önemli bir unsurdur.

Sanat eğitimi almış, sanatla yoğrulmuş bir bireyin bakış açısı da değişir.

Çünkü sadece kendi doğruları kendi zevkleri üzerine kurulu bireyler yerine, çevresine ve etrafındaki kişilerin de doğrularına, onların zevklerine, sanatına saygı gösteren, kültürel açıdan birikimleri olan çocukların yetiştirilmesi amaçlıyoruz.

Şu bir gerçektir ki sanat her toplum ve her birey için kaçınılmaz bir gerekliliktir.

Yeterince sanat eğitimine özen gösterirsek elde edeceğimiz başarılar ve kaydedeceğimiz ilerlemeler bizleri daha iyi bir seviyeye ulaştıracaktır.

 

Etiket Anahtar

#okulunagüven #hijyen #dikili #anaokuludikili #dikilianaokulu #sağlık #maske #mesafe dikiliozelmucitcocuklaranaokulu #ozelmucitcocuklaranaokulu  #temizlikşart #temizlik #özader #anaokulu #kreş #Türkiye #izmir #okulöncesieğitim