Fen Bilgisi (12)

Fen Bilgisi

FEN BİLGİSİ EĞİTİMİ

Fen dünyanın fiziksel özellikleriyle ilgilenir. Özellikleri bir düzene sokar, aralarındaki ilişkileri bulup çıkarır ve hipotez kurmaya teşebbüs ederek bu hipotezleri test edip doğruluğunu sağlamaya çalışır. Fen aynı zamanda bir organize kavramlar ve genelleştirmeler kümesi olarak görülebilir.

 “Okul öncesi Çocukluk Eğitiminde yer alan Fen ve Doğa Atölyesi etkinlikleri çocukların yaşamla buluşmasıdır.”

Fen ve doğa çalışmaları çocukların gelişimlerine yardım etmesi, onların hayata karşı tavırlarında değişiklikler meydana getirmesi, davranışlarını etkilemesi, ilgi alanlarını genişletmesi, onlara, daha etkili düşünme yollarını öğretmesi, problem çözme yeteneklerini geliştirmesi açısından önemlidir.

Çocuklara hazır bilgi vermeyip, keşfetmeyi, düşünmeyi, araştırmayı ve denemeyi öğreten, böylece sonuca kendisinin varmasını sağlayan fen-doğa programı, dokun, dene ve öğren ilkeleri ile çocuklarımızın yaşayarak ve keşfederek öğrenmelerini hedefler.

 

Etiket Anahtar

#okulunagüven #hijyen #dikili #anaokuludikili #dikilianaokulu #sağlık #maske #mesafe dikiliozelmucitcocuklaranaokulu #ozelmucitcocuklaranaokulu  #temizlikşart #temizlik #özader #anaokulu #kreş #Türkiye #izmir #okulöncesieğitim