Ahşap Boyama Atolyesi Özel

AHŞAP BOYAMA ATÖLYESİ:

Teknolojinin getirisi olan yenilikler ne yazık ki çocuk gelişimini olumsuz yönden etkiliyor. Çocuk, dışarıya çıkıp bahçede koşup oynamak isterken televizyona hapsolup çizgi film seyretmeye özendiriliyor. Çocuğun bahçede herhangi bir zarar göreceğini düşünen ebeveynler, hastalıktan koruma, mikroptan koruma derken çocuğu gerçek dünyasından alıkoyarak zihinsel gelişiminin yavaşlamasına neden olan televizyon ile vakit geçirmesine izin veriyor.

Yapılan hatalar ileride çocuğun içe kapanık, melankolik bir kişiliğe bürünmesine neden oluyor. Bu gibi olumsuz durumların yaşanmaması için ahşap boyama atölyesi vb. adı verilen birden fazla etkinliği bünyesinde barındıran yaratıcılığa katkı sağlayan oluşumlar tercih edilmeli.

Uzmanlar çocuk gelişiminde oyun ve etkinliklerin büyük öneme sahip olduğunu vurgulayarak bu uğurda çalışmalar yapılması gerektiğini belirtiyor. Siz duyarlı bir ebeveyn olmak istiyorsanız çocuğu çizgi filmlere hapsetmek yerine ahşap boyama atölyesine göndermelisiniz. Peki, ahşap boyama atölyesi hangi gelişim özelliklerini destekliyor, hangi yaş grubu çocuklar için daha uygun, ahşap boyama atölyesinde yer verilen etkinlikler neler diyorsanız size atölye hakkında bilgi verelim.

AHŞAP OYUNCAK BOYAMA ATÖLYESİ

Ahşap Boyama Atölyesinde Hangi Etkinlikler Bulunuyor?

Belli yaş grubuna hitap eden ahşap boyama atölyesi, boyama etkinlikleri, oyuncak canlandırma etkinliği, oyuncak parçalarını birleştirme etkinliği gibi bazı farklı ve gelişimi destekleyen etkinliklere yer veriliyor. Şimdi bahsettiğimiz ekinliklerde neler yapıldığına bir bakalım. 

*Boyama Etkinlikleri:

Ahşap atölyesine de adını veren boyama etkinliği genellikle çocukların resim yeteneğini geliştirmek için tercih ediliyor. Farklı boyama alanları çocuklar için özel olarak hazırlanıyor. Çocuğa uygun masa ve sandalyeler bulunuyor. Bunun yanı sıra önlük, rengârenk boyalar, farklı özelliklerde fırçalar veriliyor. İstenilen ahşap oyuncak eğitici desteği ile eğlenceli bir şekilde boyanıyor. Boyama işlemi yapılırken kullanılan boya, fırçalar ve tabi ki kullanılan ahşap oyuncak kaliteli ürünlerden oluşmakta. Bu konuda herhangi bir sorun ile karşılaşmak mümkün değil. Çünkü kullanılan ürünler sertifikalı kaliteden ödün vermeyen ürünler.

Boyanan ürünler kurutma işleminin hemen ardından sergileniyor sonrasında da paketlenerek çocuklara hediye ediliyor. Bu bakımdan çocukların mutlu olması sağlanıyor. 

*Oyuncak Canlandırma Etkinliği:

Bu etkinlikte boyanmış olan ahşap oyuncaklar farklı karakterlere bürünerek bir masal gibi çocuklar tarafından canlandırılıyor. Etkileşimin en yüksek olduğu etkinlik olduğunu belirtelim. Çünkü bu etkinlikle çocuklar oyun alanı içinde çember oturma düzenine uyarak oturuyor. Eğitmen de çocuklar gibi çemberde yerini alıyor. Farklı oyuncaklar oyun alanı içinde bulunuyor ve çocuk istediği oyuncağı alarak arkadaşları ile oynuyor. Daha sonra oyuncaklar el değiştirerek her oyuncak ile bütün çocuklar oynuyor herkes farklı şekillerde canlandırma yaparak karakter gelişimini ortaya koyuyor. Oldukça eğlenceli olan bu etkinlik ebeveyn katılımı ile farklı bir boyuta ulaşabilmekte. 

*Oyuncak Birleştirme Etkinliği: 

Ahşap boyama atölyesi tek alanda ilerleme kaydedilen bir sistem olmadığı için birden fazla alanı geliştirmek adına birden fazla etkinliğe yer veriliyor. Oyuncak birleştirme etkinliği farklı parça oyuncakların karışık bir şekilde verilmesi ve çocukların bu oyuncakları aslına uygun şekilde birleştirilmesi isteniliyor. Parçalar iki veya üç uyumlu olduğu için çocukların tek denemede oyuncağı birleştirmesi olanaksız. Zekâ gelişimini destekleyen bu etkinlik şans başarına kapalı olduğu için büyük bir uğraş gerektiriyor. Grup etkinliği şeklinde sunulan eğlence, arkadaş desteğine açık olduğundan iletişim becerisi güçlenmesine yardımcı oluyor.

Bahsettiğimiz etkinlikler dışında da etkinliklere yer verilebilmekte. Etkinlikler psikolojik danışmanların tavsiyelerine uygun olarak uzman kişiler tarafından hazırlanıyor. Çocuk gelişimini destekleyen, el ve göz koordinasyonunu güçlendiren etkinliklere ağırlık verilmektedir.

Ahşap Boyama Atölyesi Çocuğun Hangi Yönden Gelişmesini Sağlıyor?

Ahşap atölyesinde birden fazla etkinlik bulunuyor ve her etkinliğin çocuğun farklı alanlarda yetkinlik kazanmasına yardımcı oluyor. 

Ahşap boyama atölyesi: 

*Çocuğun el becerisi kazanmasına yardımcı oluyor.

*Üç boyutlu tasarlama ve düşünme becerisinin gelişmesine katkı sağlıyor.

*El ve göz koordinasyonun pekişmesine olanak sağlıyor.

*Grup içi etkinliklerin bulunması etkin iletişim becerisi kazanmaya temel oluşturur.

*Teknik düşünme becerisinin kazandırılması.  

*Paylaşımcı ve yardımlaşmayı öğrenen çocuklar olmaları hususunda yardımcı oluyor.

Görüldüğü gibi ahşap atölyesi birçok alanda paha biçilmez yeterlilikler kazanılmasına yardımcı oluyor. Siz de çocuğunuzun içe kapanık halinden usandıysanız ve liderlik özelliği baskın, kendine güvenen, dil becerisi gelişmiş bir çocuk olmasını istiyorsanız ahşap boyama atölyesine gönderip çocuğun gelişim dönemini sağlıklı şekilde geçirmesine yardım edersiniz.

Ahşap Boyama Atölyesi Hangi Yaş Grubuna Hitap Ediyor?

Ahşap boyama atölyesi 4 ile 14 yaş grubu çocuklara hitap etmekte. Bu nedenle 4 yaş altındaki çocukları bu atölyeye göndermek pek uygun değil. Çünkü boyama işlemi için çocuğun kaba motor kaslarının gelişmiş olması gerekiyor. Bilindiği üzere kaba motor kasları 4 yaş itibariyle büyük bir oranda tamamlanmış oluyor. 4 ile 14 yaş arasındaki çocuklar eğlence odaklı gelişim destekleyen ahşap boyama atölyesine kayıt yapabilir. 

Etkinlikler belli saat aralığında yapılmakta. Bu nedenle size verilen program dâhilinde atölyeyi ziyaret etmeniz gerekiyor. Hafta içi ve hafta sonu uygun zamanlarda düzenlenen etkinlikler hafta içi günlerde de yapılabilmekte.

Ebeveyn olarak etkinliklere katılabilirsiniz. Ancak her etkinliğe katılmanız çocuk için pek uygun değil. Çünkü atölyelerde temel amaç farklı bir ortamda çocuğun kendi çabalarıyla bir şeyler yapabilmesini sağlamak. Anne ve babası desteği çocuğu bağımlı hale getirebileceği için sürekli etkinliğe katılmamalısınız.

Belli aralıklarda ve özellikle ebeveyn olarak değil de katılımcı olarak etkinliğe çocuğunuz gibi çocuğunuz ile birlikte katılmanız faydalı olacağı için buna dikkat etmelisiniz.

Ahşap boyama atölyesinde uzman eğitmen desteği veriliyor bu nedenle gönül rahatlığıyla çocuklarınızı teslim edebilirsiniz. Yeterli donanıma sahip olan eğitmenler çocuk psikolojisini dikkate alarak hareket ediyor. Herhangi bir sorun yaşanacağından endişeniz olmasın. Güvenilir bir ortamda gelişimi destekleyen kaliteli etkinliklere yer verilerek çocuğun eğlenceli vakit geçirirken belli alanlarda yeterlilik kazanmasına yardımcı oluyor.

Atölyede kullanılan malzemeler tamamen doğal ürünlerden oluşuyor. Bu nedenle sağlığa zarar verileceği düşünülmemeli. Kullanılan fırça ve boyalar yine aynı şekilde tamamen doğal ve insan sağlığına zarar veren kimyasal maddelerden arındırılmış olarak sunuluyor. Çocuk üzerini kirletmemesi için önlük temin ediliyor. Her çocuğun önlüğü kişiye özel olduğu için herhangi bir sorun yaşanmasına olanak yok. Farklı çocukların bu önlüklerini kullandığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü her çocuk önlüğünü sadece kendi kullanıyor ve istediği zaman eve götürüp yıkatabiliyor. Bu hususta gönül rahatlığıyla malzemelerin kullanılmasına izin verebilirsiniz. Bazı ebeveynler kullanılan ürünlerin kirli veya bakterili olduğunu düşünüyor bu tamamen yanlış bir düşünce. Bu gibi olumsuz düşünceleri beyninizden tamamen silip atmalısınız.

Ahşap boyama atölyesi çocukların eğlenerek vakit geçirmesi ve gelişiminin sağlam bir şekilde gerçekleşmesi için oldukça önemli. Siz de bu muhteşem etkinliklerden çocuğunuzun faydalanmasını istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Farklı sınıflar bulunuyor ve bu sınıflarda en az bir kişi olurken pandemi tedbirleri gereğince en fazla on çocuk oluyor. Ondan çocuktan fazla olan sınıflar bulunmuyor. Çocuk sayısının çok fazla olması çocuklar ile ilgilenmenin sekteye uğramasına neden olacağı için önemli bir husus. Çocuğunuz sınıftan memnun kalmadığı zaman farklı sınıfa geçmesi için talepte bulunabilirsiniz. Bu gibi istek ve talepler dikkate alınmakta.

Ayrıca çocuğunuzun muhteşem şekilde eğlendiğini görünce sizler de mutlu olacak ve kendiniz de fırsat yaratarak Anne-Baba-Çocuk Etkinlikleri kapsamında kayıt olup ahşap boyama atölyesinden çıkmak istemeyeceksiniz.

Atölye çalışmaları Hakkında

*Atölye Çalışmaları Atölyeye Göre Seçmeli “Birebir” veya “Küçük Grup” Atölyeler kapsamında ve kendi atölyesinde yapılır. Kişiye özel ya da grup olarak verilebilir. Grup isteklerinde grup şartları sağlanmalıdır.

*Atölyelerimizin tümüne kayıt olarak katılmak ve atölyelerimizden yararlanmak için okulumuz öğrencisi olmak zorunlu değildir.

*Tüm atölyelerimizde (Müfredat İçinde Olanlar da Dâhil Olmak Üzere) “İsteğe Bağlı Olarak Kayıt Yapılabilir.” Okulumuz dışından da istekli olanlar atölyelerimizden yararlanmak için programlarımıza kayıt olabilirler. Atölyelerimize kayıt olabilmek için herhangi bir sınav şartı yoktur.

*İsteğe Bağlı Atölye sözleşme ve ödemeleri ayrıca yapılır.

*Atölyelerimizde yaş grubu uygun istekli bütün öğrencilere ve öğrencisi ile birlikte kayıt olmak ve katılım sağlamak şartıyla yaş sınırı olmaksızın öğrenci ebeveynlerine de Atölye Eğitimi verilmektedir.

*Atölye Eğitimi, aynı grupta diğer atölyelerde kayıtlı olup eğitim almakta olan atölye öğrencilerine indirimli olarak verilmektedir.

*Atölye çalışmaları süresi yaş grubuna ve katılımcı sayısına göre düzenlenecek olup atölye gün ve saatleri “Birebir” Atölyelerde öğrenci isteğine göre “Küçük Grup” Atölyelerde düzenlenecek program dâhilinde kurumun uygun zamanlarında belirlenir.

*Bünyemizde henüz faaliyette olmayan ve yeterli sayıda katılımcı isteği olan atölye türleri için katılımcıların kaydı yapılıp sözleşme ve ilk ödemeler gerçekleştiğinde atölye planlama, düzenleme ve faaliyetleri başlayacaktır.

 

Etiket Anahtar

#okulunagüven #hijyen #dikili #anaokuludikili #dikilianaokulu #sağlık #maske #mesafe dikiliozelmucitcocuklaranaokulu #ozelmucitcocuklaranaokulu  #temizlikşart #temizlik #özader #anaokulu #kreş #Türkiye #izmir #okulöncesieğitim

Keywords, Anahtar Kelimeler

Mucit Çocuklar Anaokulu

Eğitim, ogretim, okul öncesi Eğitim, okul oncesi ogretim, Gelecege bir adim egitim ogretim, okul oncesi, anaokulu, kres anaokulu, kres, gunduz bakimevi, çocuk klubu, dikili anaokulu, dikilide anaokulu, dikili anaokulları, dikili okul oncesi, dikilide okul oncesi, dikili kres anaokulu, dikili çocuk klubu, www.anaokulu.dikili.tv, www.okul.dikili.tv, www.mucit cocuklar anaokulu, mucit cocuklar, 3 yas anaokulu, 3 yas okul oncesi, 3 yas okul oncesi anaokulu, 4 yas anaokulu, 4 yas okul oncesi, 4 yas okul oncesi anaokulu, 5 yas anaokulu, 5 yas okul oncesi, 5 yas okul oncesi anaokulu, 6 yas anaokulu, 6 yas okul oncesi, 6 yas okul oncesi anaokulu, geleceğe bir adim, Gelin bu hayatta ilk adımı birlikte atalım.

Etiketler, Tags, Etiket Bulutu

Mucit Çocuklar Anaokulu

Eğitim, ogretim, okul öncesi Eğitim, okul oncesi ogretim, Gelecege bir adim egitim ogretim, okul oncesi, anaokulu, kres anaokulu, kres, gunduz bakimevi, çocuk klubu, dikili anaokulu, dikilide anaokulu, dikili anaokulları, dikili okul oncesi, dikilide okul oncesi, dikili kres anaokulu, dikili çocuk klubu, www.anaokulu.dikili.tv, www.okul.dikili.tv, www.mucit cocuklar anaokulu, mucit cocuklar, 3 yas anaokulu, 3 yas okul oncesi, 3 yas okul oncesi anaokulu, 4 yas anaokulu, 4 yas okul oncesi, 4 yas okul oncesi anaokulu, 5 yas anaokulu, 5 yas okul oncesi, 5 yas okul oncesi anaokulu, 6 yas anaokulu, 6 yas okul oncesi, 6 yas okul oncesi anaokulu, geleceğe bir adim, Gelin bu hayatta ilk adımı birlikte atalım.