IP Adresi


IP Adresi:
34.237.138.69
CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)

Değerlerimiz Özel

Değerlerimiz

Değerlerini Bilen ve Değerlerine Sahip Çıkan Çocuklar Bizim Doğru Geleceğimizin Önemli Birer Parçası Olacaklar

Bizim için akademik becerilerin yanı sıra toplumsal değerlerde çok önemlidir.

Okul öncesi dönemde kendine güvenme, sorumluluk alma, sorumluklarını yerine getirme, bir göreve başlama ve bu görevi tamamlama, takım çalışması,

Doğruları söyleme, Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda hareket etme, nezaket kurallarını uygulama ve nezaket kelimelerini kullanma gibi değerlerin kazandırılması

Çocuğun tüm yaşamı boyunca kullanacağı yaşam tarzı ile becerileri de beraberinde getirir.

İyi bir değerler eğitimi, çocuğun kişilik gelişimi kadar akademik başarısını da olumlu etkileyecektir.

İnsandaki potansiyelin en üst sınırına kadar geliştirilebilmesi, ancak ona çok erken dönemlerde sağlanacak imkânlarla mümkün olabilir.

Bu dönemle yaşamın ilk yıllarındaki eğitimin, çocuğun içinde bulunduğu fiziksel ve sosyal çevrenin, onun gelişmesinde çok önemli rolü vardır.

Okul öncesi yıllar ve ilköğretim çağı bu bakımdan hayati bir öneme sahiptir.

Bu yıllarda çocuğa "verilenler veya verilemeyenler" onun geleceğini belirler. Kısacası bu dönem, insan yaşamının temelini oluşturur.

Mucit Çocuklar Anaokulu, okul öncesinin, çocuğun yaşantısında en önemli dönem olduğuna inanır.

Bu yüzden kurumda, çocuğun olabildiğince ailesiyleymiş gibi huzurlu, evindeymiş gibi rahat, sosyal alandaymış gibi kurallara uyulan bir ortam yaratılır.

Mucit Çocuklar Anaokulu’nun amacı sadece öğretmek değil, çocuklarda öğrenmeye ilgi uyandırmak, öğrenmeyi ve öğrendiklerini uygulamayı bir alışkanlık haline getirmektir.